Eigenaren Jumbo Monique maken podcastserie over duurzaamheid

Eigenaren Jumbo Monique maken podcastserie over duurzaamheid

De eigenaren van Jumbo-supermarkt Monique Bert Bargboer en Monique Ravenstijn, zijn samen de studio ingedoken voor een podcastserie over duurzaamheid. De eerste aflevering staat inmiddels online.

De titel van de serie is ’Pragmatisch duurzaam’. De naam zegt het al een beetje: de afleveringen gaan over wat luisteraars binnen hun eigen cirkel van invloed kunnen doen op het gebied van duurzaamheid? Hoe implementeer je vernieuwingen in je eigen leven, vereniging of je bedrijf?

’Mens centraal zetten’

Voor velen lijkt duurzaam leven onhaalbaar, maar dat is in werkelijkheid heel anders, zeggen de makers. Zolang je de factor mens centraal zet, dan kan je al heel snel en simpel mooie stappen maken. Het fruit hangt vaak veel lager dan dat wij denken.

De eerste aflevering staat online en kan beluisterd kan worden op Spotify en de app Podbean. Elke week volgt een nieuwe podcast, de volgende zal gaan over Mootjes-minisuper. Minisupers zijn kleine kastjes met gratis levensmiddelen en dameshygiëneproducten voor mensen die weinig geld hebben. Ze worden gevuld door de buurt waar de kast staat.

 

Bron: Noordhollands Dagblad

Deel dit bericht

16/10/2025

De supermarkt als de kerk van nu

Soms loop ik door de winkel en zie ik het ineens weer heel helder voor me: de supermarkt als de kerk van vroeger. Niet omdat er psalmen gezongen worden tussen de groente en de kassa, maar omdat mensen

09/09/2025

Waarom warmte onmisbaar blijft in de supermarkt

In een tijd waarin we soms te veel sturen op snelheid en efficiëntie, wil ik juist stilstaan bij de menselijke maat. Want voor sommige klanten is het praatje bij de kassa het enige sociale contact van

08/08/2025

Een kletswandelrondje om de kerk met Monique

‘In het huis van mijn Vader is ruimte voor velen’, staat er boven de ingang van de kerk aan de overkant van de straat. Maar er schijnen tegenwoordig niet veel mensen meer te komen. Het gebouw maakt